Matt has logged 71 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pan

Pan

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
And They Call It Summer

And They Call It Summer

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cosmic Scrat-tastrophe

Cosmic Scrat-tastrophe

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jenny's Wedding

Jenny's Wedding

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Lava

Lava

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Reflexxx

American Reflexxx

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bedlam

Bedlam

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Way Things Go

The Way Things Go

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Road of No Return

Road of No Return

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Superfast!

Superfast!

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightlight

Nightlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Playing with Dolls

Playing with Dolls

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Hacker's Game

Hacker's Game

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Home

Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
The Boxing Cats (Prof. Welton's)

The Boxing Cats (Prof. Welton's)

1894
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Evil in the Woods

Evil in the Woods

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Minions - Puppy

Minions - Puppy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dinosaur Adventure

Dinosaur Adventure

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Power/Rangers

Power/Rangers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien Tampon

Alien Tampon

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry