Matt has logged 49 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Brave Frog

The Brave Frog

1989
×
Read the review Edit this entry  
28
The Monkey King 2

The Monkey King 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Keanu

Keanu

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Freshwater

Freshwater

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Halloween Puppy

A Halloween Puppy

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Disappointments Room

The Disappointments Room

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Sir Billi

Sir Billi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Endless

Endless

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Keanu

Keanu

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbershop: The Next Cut

Barbershop: The Next Cut

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We're Back! A Dinosaur's Story

We're Back! A Dinosaur's Story

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bear Story

Bear Story

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unknown Caller

Unknown Caller

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Chickening

The Chickening

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Chickening

The Chickening

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Martyrs

Martyrs

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Spy Time

Spy Time

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jamaican Mafia

Jamaican Mafia

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry