Matt has logged 15 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Border Blues

Border Blues

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Heart KPop

Heart KPop

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Juarez, Mexico

Juarez, Mexico

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Louis C.K.: 2017

Louis C.K.: 2017

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry