djongo has logged 320 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Willow

Willow

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Smash Brothers

The Smash Brothers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Virus

Virus

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry