• The Woman in the Window

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Tax Collector

  • Capone

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Serenity

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½