Dan has logged 28 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Capone

Capone

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry