Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
Edit this entry  
10
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Daddy

Daddy

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Urban Rashomon

Urban Rashomon

2013
×
Edit this entry  
01
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
14
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
Edit this entry  
12
Disclosure

Disclosure

2020
×
Edit this entry  
29
Outer Space

Outer Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Edit this entry  
27
The Heart Is a Lonely Hunter

The Heart Is a Lonely Hunter

1968
×
Edit this entry  
26
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read prior review Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
19
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★½
Edit this entry