• Soul

    ★★★½

  • Moneyball

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Aniara

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • White House Down

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★½