• Turning Red

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Bobbleheads: The Movie

    ½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Tenet

  • Hamilton

    ★★★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • The Spooky Tale of Captain Underpants Hack-a-ween

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★