Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Abnormal Family

Abnormal Family

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Santa, the Fascist Years

Santa, the Fascist Years

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Room

Red Room

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bone Sickness

Bone Sickness

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Killer Eye: Halloween Haunt

Killer Eye: Halloween Haunt

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gozo

Gozo

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Donkey Kong Country : The Legend of the Crystal Coconut

Donkey Kong Country : The Legend of the Crystal Coconut

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Él

Él

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mirch Masala

Mirch Masala

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Convent

The Convent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mickey's Trailer

Mickey's Trailer

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thru the Mirror

Thru the Mirror

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gushing Prayer: A 15-Year-Old Prostitute

Gushing Prayer: A 15-Year-Old Prostitute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Brutal Game

A Brutal Game

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lioness Walking

Lioness Walking

1887
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shivers

Shivers

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Dinosaur

King Dinosaur

1955
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
X Marks the Spot

X Marks the Spot

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
1 Dimension

1 Dimension

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry