Tina has logged 441 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
Read the review Edit this entry  
28
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Junior Rodeo Daredevils

Junior Rodeo Daredevils

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tony Takitani

Tony Takitani

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tenant

The Tenant

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leben und Treiben am Alexanderplatz

Leben und Treiben am Alexanderplatz

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unter den Linden

Unter den Linden

1896
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Falling Cat

Falling Cat

1894
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
City Girl

City Girl

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am a Ghost

I Am a Ghost

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Buffalo Running

Buffalo Running

1883
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possessed

Possessed

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Crazy Family

The Crazy Family

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Between Calais and Dover

Between Calais and Dover

1897
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puberty Blues

Puberty Blues

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dear Mom

Dear Mom

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Canterville Ghost

The Canterville Ghost

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Married a Strange Person!

I Married a Strange Person!

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is How the World Ends

This Is How the World Ends

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry