Tina has logged 36 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quentin Tarantino's Star Wars

Quentin Tarantino's Star Wars

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Run with the Hunted

Run with the Hunted

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Undead

The Undead

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackals

Jackals

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
I'm Not Ashamed

I'm Not Ashamed

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
The Blood Beast Terror

The Blood Beast Terror

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Goedam

Goedam

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Spider

The Spider

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Speech: Using Your Voice

Speech: Using Your Voice

1950
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Duck and Cover

Duck and Cover

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Horse and Rider Jumping Over an Obstacle

Horse and Rider Jumping Over an Obstacle

1888
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Always Shine

Always Shine

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Mole People

The Mole People

1956
×
Read the review Edit this entry  
25
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bruno & Boots: This Can't Be Happening at Macdonald Hall

Bruno & Boots: This Can't Be Happening at Macdonald Hall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kazuo Umezu's Horror Theater: Snake Girl

Kazuo Umezu's Horror Theater: Snake Girl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Æon Flux

Æon Flux

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry