• Santa with Muscles

    ★½

  • Rubber's Lover

    ★★★★★

  • Greetings from Africa

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★½

  • The Watermelon Woman

    ★★★★½

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★½

  • Organ

    ★★★★

  • Dear Mom

    ★★★

  • Ace Ventura: When Nature Calls

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • When It Rains

    ★★★★

  • Empire Records

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★★½

  • Shinjuku Triad Society

    ★★★

  • The Neon Bible

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • Dead Man

    ★★★

  • Casper

    ★★★

  • Tank Girl

  • The Usual Suspects

    ★★★★½

  • Tammy and the T-Rex

    ★★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½

  • Muriel's Wedding

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Pom Poko

    ★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • The Crow

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Serial Mom

    ★★★½

  • Aliens for Breakfast

  • Nirvana : Live! Tonight! Sold Out!!

    ★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★½

  • Hocus Pocus

    ★★★

  • Jurassic Park

    ★★★½

  • Super Mario Bros.

    ½

  • Posse

    ★★★½

  • Groundhog Day

    ★★★½

  • Totally Fucked Up

    ★★★★½

  • Leprechaun

    ★★★

  • The Potluck and the Passion

    ★★★½

  • An Untitled Portrait

    ★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★½

  • Rebels of the Neon God

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • The Cat

    ★★★½

  • Army of Darkness

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Stille Nacht II: Are We Still Married?

    ★★★½

  • The Living End

    ★★★

  • Braindead

    ★★★★

  • Amityville 1992: It's About Time

    ★★★

  • Batman Returns

    ★★★★

  • Porco Rosso

    ★★★★

  • Alien³

    ★★★

  • Beethoven

    ★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Vanilla Sex

    ★★

  • The Bikini Carwash Company

    ★½

  • Gayniggers from Outer Space

    ½

  • The Exciting Escapades of Mr. Bean: The Bus Stop

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Roujin Z

    ★★★★

  • 964 Pinocchio

    ★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★

  • Anamorphosis

    ★★★½

  • Nekromantik 2

    ★★★

  • Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

    ★★½