• Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

    ★★★

  • Heathers

    ★★★★½

  • Night of the Demons

    ★★★

  • Alice

    ★★★★

  • Vampire Princess Miyu

    ★★½

  • Akira

    ★★★★½

  • Die Hard

    ★★★★

  • Who Framed Roger Rabbit

    ★★★½

  • Edge of the Axe

    ★★★

  • Maniac Cop

    ★★★

  • Slime City

    ★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★★

  • Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

    ★½

  • Stille Nacht I: Dramolet

    ★★★½

  • Devilman - Volume 1: The Birth

    ★★★

  • The Princess Bride

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Slaughterhouse

    ★★

  • RoboCop

    ★★½

  • The Brave Little Toaster

    ★★★★½

  • Bates Motel

    ★½

  • Surf Nazis Must Die

    ★½

  • Blood Rage

    ★★★★★

  • Nekromantik

    ★★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • Mirch Masala

    ★★★½

  • Blood Harvest

    ★½

  • Ganjasaurus Rex

  • Witchboard

    ★★

  • Little Shop of Horrors

    ★★★½

  • From Beyond

    ★★★★

  • Crocodile Dundee

    ★★★½

  • The Texas Chainsaw Massacre 2

    ★★★½

  • She's Gotta Have It

    ★★★½

  • Castle in the Sky

    ★★★★

  • Aliens

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • Street of Crocodiles

    ★★★★½

  • His Motorbike, Her Island

    ★★★★

  • Chopping Mall

    ★★½

  • Gerorisuto

    ★★½

  • Skate Witches

    ★★★★½

  • Tampopo

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

    ★★★½

  • Re-Animator

    ★★★★★

  • Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

    ★★

  • Guinea Pig: Devil's Experiment

    ★½

  • The Black Cauldron

    ★★★

  • Back to the Future

    ★★★½

  • Come and See

    ★★★★★

  • Brazil

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • This Unnameable Little Broom

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • The Terminator

    ★★★½

  • C.H.U.D.

    ★★★

  • The Mutilator

    ★★★½

  • The Crazy Family

    ★★★★½

  • Abnormal Family

    ★★½

  • Paris, Texas

    ★★★★½

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★★

  • Repo Man

    ★★★★★

  • The Cabinet of Jan Švankmajer

    ★★★½

  • Blood Theatre

    ½

  • Sleepaway Camp

    ★★★

  • City of Pirates

    ★★★★

  • A Brutal Game

    ★★★★

  • Urusei Yatsura: Only You

    ★★★

  • Videodrome

    ★★★★½

  • Warrior of the Lost World

    ★½