• Watermelon: A Cautionary Tale

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Drawn from Dreams

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Real Cases of Shadow People: The Sarah McCormick Story

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Vever (For Barbara)

    ★★★½

  • Welcome Home

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Then Came You

    ★★★★

  • Malevolent

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Head Count

    ★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★

  • Freaks

    ★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • Peppermint

    ★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Convent

    ★★

  • The Happytime Murders

    ★½

  • Mara

    ★★½

  • Walking on Water

    ★★★

  • Slender Man

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mega Time Squad

    ★★★

  • Extinction

    ★★

  • Sabrina

    ½

  • The First Purge

    ★★★

  • Tau

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Await Further Instructions

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Sherlock Gnomes

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Mute

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Scorched Earth

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • West of Hell

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Jigsaw

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★½

  • Flatliners

    ½

  • 1922

    ★★★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★

  • Kobayashi-san Chi no Maid Dragon: Valentine, Soshite Onsen! - Amari Kitai Shinaide Kudasai

    ★★★