• Happiest Season

    ★★★½

  • Zappa

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Come True

  • Tenet

    ★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • La Llorona

  • First Cow

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Heroes Don't Die

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

  • Frances Ferguson

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Light from Light

  • The Lodge

  • Polar

    ★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Vice

    ★★★

  • Hold the Dark

  • Aniara

    ★★★

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★★

  • Milford Graves Full Mantis

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • The Load

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Arctic

  • Prospect

    ★★★★

  • Game Night

  • Transit

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • When We First Met

  • They Remain

  • I Think We're Alone Now

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

  • Mandy

  • Summer of 84

  • The Night Eats the World

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Of Fathers and Sons

    ★★★★

  • The Babysitter

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

  • Pyewacket

    ★★★½

  • Ravenous

    ★★★

  • mother!

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Thelma

    ★★★★