• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Feast

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Phobias

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★

  • Fatman

    ★★½

  • Run

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Pale Door

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Money Plane

  • The Old Guard

    ★★½

  • Irresistible

    ★★½

  • Lapsis

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Becky

    ★★½

  • Arkansas

    ★★½

  • Hollywood

    ★½

  • Defending Jacob

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★½