Casey has logged 278 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teddy

Teddy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Last Ounce of Courage

Last Ounce of Courage

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Severance

Severance

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Doom

Doom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Abraxas, Guardian of the Universe

Abraxas, Guardian of the Universe

1990
×
Read the review Edit this entry  
14
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stargate

Stargate

1994
×
★★½
Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry