Casey has logged 29 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry