• Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Fatherhood

    ½

  • The Woman in the Window

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Run

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • The Wrong Missy

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★★

  • Where Hands Touch

    ★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Meg

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Truth or Dare

    ½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • The Babysitter

    ★★

  • Dismissed

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Kidnap

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • Baywatch

    ★★½

  • The Boss Baby