doigm12 has logged 21 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
30
My Twentieth Century

My Twentieth Century

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Z

Z

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
06
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zama

Zama

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
21
M

M

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
08
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Salesman

Salesman

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Edit this entry