• Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • The Conversation

    ★★★★½

  • Amadeus

    ★★★★★

  • PlayTime

    ★★★★

  • Gattaca

    ★★★★½

  • Yi Yi

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • F for Fake

    ★★★★★

  • The Conformist

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½