• The Player

    ★★★★

  • The Mattei Affair

    ★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★

  • My Best Fiend

    ★★★★

  • Boyz n the Hood

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Hiroshima Mon Amour

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • The Age of Innocence

    ★★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★

  • The Silent Partner

    ★★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★★

  • The Thin Red Line

    ★★★★

  • From the East

    ★★★★

  • A Simple Plan

    ★★★★

  • From Russia with Love

    ★★★★

  • JFK

    ★★★★