• Badlands

    ★★★★★

  • Mirror

    ★★★★★

  • Touch of Evil

    ★★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★★

  • High and Low

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Michael Clayton

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Le Bonheur

    ★★★★★

  • Close-Up

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Amadeus

    ★★★★★

  • F for Fake

    ★★★★★

  • The Trial

    ★★★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★★