• Monster Hunter

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Synchronic

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.2 First Guardian

    ★★★½

  • Saga of Tanya the Evil: The Movie

    ★★★½

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.1 Crime and Punishment

    ★★★½

  • Polar

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Kase-san and Morning Glories

    ★★★½

  • Mirai

    ★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

    ★★★½

  • Rebel in the Rye

    ★★

  • Silence

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Lady Macbeth

    ★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★

  • Batman: Bad Blood

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½