Ethan has logged 150 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elysium

Elysium

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Earth

Earth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Halo Legends

Halo Legends

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Riddick

Riddick

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flight

Flight

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Superman: Unbound

Superman: Unbound

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry