Domi has logged 85 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Outrage

Outrage

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Getting Any?

Getting Any?

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolls

Dolls

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brother

Brother

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Treasure of San Gennaro

The Treasure of San Gennaro

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vasco Modena Park - Il film

Vasco Modena Park - Il film

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullets Over Broadway

Bullets Over Broadway

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider

Spider

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shivers

Shivers

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry