Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
De Zitting

De Zitting

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Goldie

Goldie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let's Talk

Let's Talk

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
So Young

So Young

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
K-Shop

K-Shop

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
100 Meters

100 Meters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Chosen Ones

The Chosen Ones

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Extraordinary Summer With Tess

My Extraordinary Summer With Tess

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Polar

Polar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trust

Trust

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry