• Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Unhinged

  • #Alive

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • Time

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Irishman: In Conversation

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Sometimes, I Think About Dying

  • Glass

    ★★★★★

  • Backtrace

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Joe Rogan: Strange Times

  • Dadli

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Saint Judy

  • Widows

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

    ★★

  • Winter Flies

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • Diamantino

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★