• Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

  • High Life

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Suburban Birds

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Rafiki

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Dead Pigs

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Keep Calm and Be a Superstar

  • Paddington 2

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • The Third Murder

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Fist Fight

  • Team Thor: Part 2

  • Get Out

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Bye Bye Man

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

  • 13th

    ★★★★★

  • Jackie

  • Moonlight

    ★★★★★