dono_call has logged 18 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry