• 9/11: One Day in America

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Work It

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★½

  • Waiting

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Rest of Us

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Papicha

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Good Posture

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Clemency

    ★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Surviving R. Kelly

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Blue Lips

    ★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★