Dutch has logged 29 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birth

Birth

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paint Your Wagon

Paint Your Wagon

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry