DopeAssGhost has logged 126 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terror in the Wax Museum

Terror in the Wax Museum

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Legend of Bigfoot

The Legend of Bigfoot

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thinner

Thinner

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toxic Crusaders The Movie

Toxic Crusaders The Movie

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare in Wax

Nightmare in Wax

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Mighty Ducks the Movie: The First Face-Off

Mighty Ducks the Movie: The First Face-Off

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Among the Living

Among the Living

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Redneck Zombies

Redneck Zombies

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Strangler

The Night Strangler

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cop Out

Cop Out

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
24
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Lovely Burnt Brother and His Squashed Brain

My Lovely Burnt Brother and His Squashed Brain

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fangoria's Weekend of Horrors

Fangoria's Weekend of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Werewolf in a Girls' Dormitory

Werewolf in a Girls' Dormitory

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sandlot 2

The Sandlot 2

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bully

Bully

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Why Horror?

Why Horror?

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Vault of Horror

The Vault of Horror

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry