DopeAssGhost has logged 684 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amityville Cop

Amityville Cop

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
Read the review Edit this entry  
31
The Scorpion King: Book of Souls

The Scorpion King: Book of Souls

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Scorpion King 4: Quest for Power

The Scorpion King 4: Quest for Power

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Scorpion King 3: Battle for Redemption

The Scorpion King 3: Battle for Redemption

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Scorpion King 2: Rise of a Warrior

The Scorpion King 2: Rise of a Warrior

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Magic

Magic

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragon Ball: The Path to Power

Dragon Ball: The Path to Power

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amityville Poltergeist

Amityville Poltergeist

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Extinct

Extinct

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slayed

Slayed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elves

Elves

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa's Christmas Circus

Santa's Christmas Circus

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragon Ball: Mystical Adventure

Dragon Ball: Mystical Adventure

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Krampus Origins

Krampus Origins

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Ben: Pandemic

Bad Ben: Pandemic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Ben 7: The Haunted Highway

Bad Ben 7: The Haunted Highway

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Ben: The Way In

Bad Ben: The Way In

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Crescent Moon Clown

The Crescent Moon Clown

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Bed: The Mandela Effect

Bad Bed: The Mandela Effect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Badder Ben: The Final Chapter

Badder Ben: The Final Chapter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Krampus: The Devil Returns

Krampus: The Devil Returns

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Slay

Christmas Slay

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bambi

Bambi

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gift of Winter

The Gift of Winter

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Munsters' Scary Little Christmas

The Munsters' Scary Little Christmas

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Magic Christmas Tree

Magic Christmas Tree

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Possessor

The Possessor

1975
×
Read the review Edit this entry  
04
A Very Ghoul Log Christmas

A Very Ghoul Log Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silent Night, Bloody Night : The Homecoming

Silent Night, Bloody Night : The Homecoming

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry