DopeAssGhost has logged 61 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Modern Vampires

Modern Vampires

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Willy 2: The Adventure Home

Free Willy 2: The Adventure Home

1995
×
Read the review Edit this entry  
30
Captain America

Captain America

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive-In Massacre

Drive-In Massacre

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Faces of Death II

Faces of Death II

1981
×
Read the review Edit this entry  
28
Faces of Death

Faces of Death

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blackwood Evil

Blackwood Evil

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Most Likely to Die

Most Likely to Die

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fatal Exam

Fatal Exam

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Moon

Blood Moon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Appaloosa

Appaloosa

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Found

Found

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Stepfather 3

Stepfather 3

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look in the Basement

Don't Look in the Basement

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Class of 1999 II - The Substitute

Class of 1999 II - The Substitute

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scooby Goes Hollywood

Scooby Goes Hollywood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Maze

The Maze

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Storm of the Century

Storm of the Century

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry