• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Accident

  • And Now Shut Your Eyes

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Summer Shade

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Africa

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Incitement

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Peaches & Cream

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • The Father

    ★★½

  • Daughter

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Butterflies

  • We Were the Others

    ★★★

  • Alien

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★

  • IO

    ★★

  • Cause of Death

    ★★★½

  • Mirage

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Other Story

    ★★½

  • Venom

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★½

  • Loro

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • The Dive

    ★★★

  • Jonathan Agassi Saved My Life

    ★★★½

  • How It Ends

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Pope Francis: A Man of His Word

    ★★½

  • Cold War

    ★★★

  • Tel Aviv on Fire

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • A Paris Education

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Post

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Born in Deir Yassin

    ★★½