Dorsey has logged 18 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★
Read the review Edit this entry