• Double Jeopardy

    ★★½

  • Deep Red

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Crash

    ★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • The Last Detail

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Images

    ★★★★

  • The Player

    ★★★★½

  • California Split

    ★★★★

  • Hard Candy

    ★★½

  • The Stuff

    ★★

  • Blue Collar

    ★★★★

  • Smooth Talk

    ★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★