Sort by

Dov has logged 844 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Subconscious Stream

A Subconscious Stream

2017
×
Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Village of No Return

The Village of No Return

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
We Make Couples

We Make Couples

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Disgraced

Disgraced

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Altitude

Altitude

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unrest

Unrest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sandman

The Sandman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Gigli

Gigli

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Veil

The Veil

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Temple

Temple

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Tourist

The Tourist

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
32 Pills: My Sister's Suicide

32 Pills: My Sister's Suicide

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Star

The Star

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unrest

Unrest

2017
×
Read prior review Edit this entry  
13
Tennessee Devil Redux

Tennessee Devil Redux

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fourfilm

Fourfilm

2017
×
Edit this entry