Dozzyrok has logged 43 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Robot

Robot

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The External World

The External World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Here Now

Here Now

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arizona Dream

Arizona Dream

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ghost Soup

Ghost Soup

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bothersome Man

The Bothersome Man

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
It's Me It's Me

It's Me It's Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Trans-Europ-Express

Trans-Europ-Express

1966
×
★★★½
Edit this entry  
18
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fatal Pulse

Fatal Pulse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beast of Yucca Flats

The Beast of Yucca Flats

1961
×
★½
Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Feelings

Feelings

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thou Wast Mild and Lovely

Thou Wast Mild and Lovely

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Go

Go

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
9 Souls

9 Souls

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★
Edit this entry  
06
The Exquisite Corpus

The Exquisite Corpus

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Crumbs

Crumbs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
Flirt

Flirt

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Amer

Amer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Regal

Regal

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
When Television Attacks

When Television Attacks

2000
×
Edit this entry