• Burn the Witch

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Genus Pan

  • Mandibles

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • Apples

    ★★★★

  • Tenet

  • Yakari

    ★½

  • Strasbourg 1518

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Beautiful, Goodbye

    ★★★★½

  • Forgiven Children

  • Love Poem

    ★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★★½

  • Charlatan

    ★★★

  • Days

    ★★★★

  • Dry Wind

  • The Last City

    ★★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • My Little Sister

    ★★★

  • Siberia

    ★★★

  • Gunda

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • All the Dead Ones

  • Red Moon Tide

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • The Salt of Tears

    ★½

  • Death of Nintendo

    ★★★

  • Orphea

  • Shape of Red

    ★★★★

  • The Alien

    ★★★★

  • Little Girl

    ★★★★½

  • Minyan

    ★★★★½

  • The Calming

    ★★★½

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

  • A Fish Swimming Upside Down

    ★★½

  • Father

    ★★★½

  • Schoolgirls

    ★★★★½

  • Hidden Away

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★★½

  • Zero

    ★★★★½

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Voices in the Wind

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • CRAZY SAMURAI MUSASHI

  • Happy Old Year

    ★★★

  • Cats

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Fragtime

    ★★★½

  • Aswang

    ★★★★

  • i -Documentary Of The Journalist-

  • After the Sunset

    ★★★★

  • Tezuka's Barbara

    ★★★½

  • Flowers And Rain

  • Labyrinth of Cinema

  • The Fall

  • Cenote

  • Her Blue Sky

    ★★★½

  • Dancing Mary

  • Book-Paper-Scissors

  • Twilight's Kiss

    ★★★★

  • The German Lesson

    ★★★½

  • The Girl from the Other Side

  • Antigone

    ★★★½

  • Comets