• Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Mortal Kombat

    ★★

  • GODSPEED

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Baker 4

    ★★★★★

  • Call Me When You Get Home

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Bliss

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½