Drew has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
District B13

District B13

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
10/31

10/31

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parents

Parents

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Woods

The Woods

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
Death Machine

Death Machine

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gravedancers

The Gravedancers

2006
×
Edit this entry  
02
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★
Edit this entry  
09
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brain Dead

Brain Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry