• Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • From the Edge of America

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Paris Window

    ★★★★

  • The Man from Nowhere

    ★★★★

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★★

  • Old Joy

    ★★★★

  • Joint Security Area

    ★★★★

  • Romance

    ★★★½

  • The Quiet Family

    ★★★½

  • Deep Rising

    ★★½

  • The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

  • Empire of Passion

  • Shivers

    ★★★

  • The Honeymoon Killers

    ★★★★

  • Love Is Colder Than Death

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Throne of Blood

    ★★★★★