Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Host

Host

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man Who Copied

The Man Who Copied

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gold Digger

Gold Digger

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry