Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Loro

Loro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The End?

The End?

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry