Evan has logged 74 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frauds

Frauds

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candy Mountain

Candy Mountain

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Circus Boys

Circus Boys

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lulu on the Bridge

Lulu on the Bridge

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Love Butcher

The Love Butcher

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Private Parts

Private Parts

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Music of Chance

The Music of Chance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Hired a Contract Killer

I Hired a Contract Killer

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Piece of Phantasmagoria

A Piece of Phantasmagoria

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
De Profundis

De Profundis

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamlet Goes Business

Hamlet Goes Business

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glassy Ocean

Glassy Ocean

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Zipang

The Legend of Zipang

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell W10

Hell W10

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rainbow Thief

The Rainbow Thief

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mock Up on Mu

Mock Up on Mu

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ulzana's Raid

Ulzana's Raid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Secrets of the Shadow World

Secrets of the Shadow World

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wicked, Wicked

Wicked, Wicked

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tuvalu

Tuvalu

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blue Planet

The Blue Planet

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dog Star Man

Dog Star Man

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beyond The Mind's Eye

Beyond The Mind's Eye

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Relentless

Relentless

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Major Dundee

Major Dundee

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Businessmen

Three Businessmen

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Box

The Box

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dog Star Man

Dog Star Man

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Highway Patrolman

Highway Patrolman

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry