• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Copshop

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • High Score

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • All the Bright Places

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★½