• Thor: Love and Thunder

  • Downton Abbey: A New Era

  • Sing 2

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Old

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Boss Baby: Family Business

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Last Cruise

    ½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • I C U

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • The Midnight Sky

  • Black Beauty

    ½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • 2 Hearts

    ★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I Am Greta

  • WHAT CODEC SHOULD I USE?

  • Tenet

    ★★★½

  • My Brother Jordan

  • Hamilton

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Not Dead Yet

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Peter's To-Do List

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • The Lion King

    ★★★